Fit ball zabawa z piłką

Fit ball zabawa z piłką

Kto z nas nie marzy o tym, by schudnąć ćwicząc w przyjemny sposób? A jeśli można przy okazji oglądać film, albo rozkoszować się zabawą w plenerze, pozostając w duchu dziecinnej zabawy, czemu nie spróbować radosnych ćwiczeń z ...piłką? Takie ćwiczenia łączą przyjemne z pożytecznym. Nazywają się Fit ball i sprawią, że zdobywanie szczupłej sylwetki stanie się przyjemnością.

Czym jest Fit ball i kto go wymyślił?τό

Fit ball to wesołe ćwiczenia z wielką gumową piłką. Ćwiczenia polegają na leżeniu na piłce,opieraniu się o nią zarówno z tyłu jak i z przodu. Fenomen tych ćwiczeń polega na utrzymaniu równowagi na niestabilnym przedmiocie jakim jest piłka. Napinamy wówczas niejako odruchowo grupy mięśni. Bardzo efektywnie wpływa to na mięśnie proste i skośne brzucha. Niektóre mięśnie napinają się tylko podczas "łapania równowagi". Fit ball to doskonałe ćwiczenia zarówno dla dorosłych i dla dzieci. Sport ten jest bezpieczny, a zaletą jest to, że piłkę możemy zabrać ze sobą dosłownie wszędzie, przy czym oczywiście najlepiej sprawdza się podczas wypoczynku w plenerze.drivelan kaina

Fit ball jest szwajcarskim wynalazkiem z lat 60 tych, kiedy to po raz pierwszy wykorzystano gumową piłkę do celów rehabilitacyjnych. Dziś gumowe piłki są już dosłownie wszędzie, w salach gimnastycznych, klubach fitness. Piłki należy jednak dobierać starannie do swojego wzrostu. Odpowiednio:pie de atleta tratamiento

157 cm wzrostu- piłka o średnicy 45 cmτεστοστερόνη συμπλήρωμα

158- 167 cm wzrostu - piłka o średnicy 55 cmdrivelan

168- 178 cm wzrostu- piłka o średnicy 65 cmling fluent prijs

179- 189 cm wzrostu - piłka o średnicy 75 cmvaricofix

Piłka wykonana jest z miękkiego tworzywa PCV wytrzymuje nawet ciężar nacisku nawet do 300 kg. Dla osób uczulonych na lateks istnieje alternatywa ćwiczeń na piłkach z materiału hipoalergicznego. Piłki nie mogą być ani za miękkie ani za twarde. Najlepiej kupić je w sklepach z artykułami sportowymi.

Trening fit ball daje możliwość spalenia aż 350 kcal w ciągu 20 minut, przy czym pamiętajmy, że fit ball trening powinien właśnie tyle maksymalnie trwać.

W klubach fitness ćwiczenia doradzą nam instruktorzy.